+90 (482) 312 14 14
info@ozeldamlakoleji.com

Özellikler

  • Yabancı Dilİngilizce
  • Eğitim Süresi09:00 - 16:30
  • Eğitim DiliTürkçe
  • Beslenme3 Öğün Yemek
“DAMLA”DA SADECE İLKOKULA DEĞİL HAYATA HAZIRLANIYORUZ

Öğrencilerimizi çok boyutlu yaşama hazırlarken, sürecin her aşamasında aktif olmalarını sağlamak, doğuştan getirdikleri merak, araştırma ve öğrenme isteklerine yanıt bulabilecekleri eğitim ortamları yaratmaktır. Farklı özellikleri göz önüne alınarak her bir çocuğa özgün öğrenme alanı ve bireysel takip olanağı oluşturulmaktadır. Okul öncesinde öğrenilecek konular kadar öğrenme merakı ve heyecanıyla doğan bireyin bu heyecanına eşlik etmek, onu koruyarak ileriye taşımak ve öğrenciye öğrenmeyi sevdirmek en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Programımızda yer alan kazanımlar ilkokul müfredat programlarında benimsenen ve gelişim alanlarını besleyen; problem çözme, iletişim, akıl yürütme, ilişkilendirme, karar verme, sorumluluk alma ve yerine getirme, araştırma, okuma-yazmaya hazırlık, yaratıcılık gibi ortak becerileri kapsamaktadır.

Hedeflenen beceriler; programdaki öğrenme durumları ve öğrenme ortamları aracılığı ile oyun tabanlı etkinliklerle, çocuğun aktif katılımı ve yaşayarak öğrenmesini temel alarak kazandırılmaktadır.

Anasınıfı öğretmenlerimiz tarafından yürütülen tema ve akademik çalışmalara ek olarak haftalık program çerçevesinde; İngilizce, fen ve doğa eğitimi, beden eğitimi, el becerileri, kodlama-ipad uygulamaları, yoga ve drama etkinlikleri branş öğretmenleri tarafından ilgili atölyelerimizde keyifli bir ortam oluşturularak uygulanmaktadır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anasınıfında İngilizce çok önemli bir rol oynar çünkü öğrencilerin çoğu İngilizce ile ilk kez anasınıfında karşılaşırlar. Rahat bir ortam, profesyonel bir takım ve zengin bir eğitim programı bu ilk buluşmayı daha sıcak ve olumlu kılmaktadır.

Öğrencilerimiz Türk ve yabancı uyruklu öğretmenleri rehberliğinde; renkli görsel materyaller, oyunlar, bilgisayar destekli etkinlikler, öyküler, şarkılar, drama çalışmaları sayesinde yıl boyu süren eğlenceli İngilizce öğrenimi deneyimleri yaşamaktadır.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

Kolejimiz öğrencilerin kişisel gelişimlerini bütüncül bir şekilde ele alır. Okul öncesi dönemde PDR etkinlikleri öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal, bedensel gelişimlerini destekleyerek potansiyellerini keşfetmelerine yardım eder.

Öğrenme zorlukları, sosyal sıkıntılar ve davranış bozukluğu yaşayan öğrencilerimizle özellikle okul psikologumuz ilgilenir.

Gözlemler ve takip çalışmaları sonucu elde edilen veriler bireysel görüşmelerde velilerle paylaşılır. Hazırlık grubu öğrencilerimize okula hazır oluş düzeylerini belirlemek amacıyla okul olgunluğu çalışmaları yapılır.

Bölümümüz ayrıca velilere yönelik seminer ve veli toplantıları, veli ziyaretleri yoluyla ebeveyn tutumlarına ışık tutar.
Ahmet İPEK

Sınıf Öğretmeni

Harran Üniversitesi Mezunu

Orhan İPEK

Sınıf Öğretmeni

Kafkas Üniversitesi Mezunu

Eyyüp ABA

Sınıf Öğretmeni

Bartın Üniversitesi Mezunu

Zeynep GÜNDOĞDU

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu

Gülseren KURTAY

Yardımcı Öğretmen

Artuklu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Mezunu

Tugay KELEŞ

Okul Öncesi Öğretmeni

Mersin Üniversitesi

Hacer YILDIRIM

Fen Bilimleri Öğretmeni

9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Mezunu

Serdar KARATAY

Görsel Sanatlar Öğretmeni

100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunu

Murat Erdi SALIK

Drama Öğretmeni

100. Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezunu

Fatih ERCAN

Zeka Oyunları

Balıkesir Üniversitesi Mezunu

Sibel ATAŞ

Müzik Öğretmeni

Mustafa Kemal Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Mezunu

Sercan BAHÇİVANCI

Psikolog

Nişantaşı Üniversitesi Mezunu

Zana AYDIN

Sınıf Öğretmeni

Siirt Üniversitesi Mezunu

Mehmet OLGAÇ

Sınıf Öğretmeni

Anadolu Üniversitesi Mezunu

Bilal ÖZGÜR

Sınıf Öğretmeni

Mardin Artuklu Üniversitesi Mezunu

Selma ASLAN

Sınıf Öğretmeni

Bayburt Üniversitesi Mezunu

Rojin AKDOĞAN

Okul Öncesi Öğretmeni

Dicle Üniversitesi Mezunu

Diğer Sınıflarımız