+90 (482) 312 14 14
info@ozeldamlakoleji.com

Koza Vadisi isimli kitabın yazarı Özge CENK ile imza günü düzenlendi.

İyilik ve Kötülük kavramları üzerine öğrencilerin yaratıcı düşünmelerini sağlayan etkinlik yapıldı.

Özge Cenk Kimdir ?


1988 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğmuş, İstanbul’da büyümüştür. Evli ve bir çocuk annesidir. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2010 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır.

Burada kahramanlık hikâyelerinin toplumsal temellerini araştırmış ve programı onur derecesiyle bitirmiştir. Daha sonra aynı üniversitenin Medya Çalışmaları Doktora Programı’nda eğitimine devam etmiştir.

Doktora tezini yazarken Türkiye’nin farklı illerine giderek, ortaokul öğrencileriyle odak grup çalışmaları yapmıştır. Stereotiplerin, gençlerin iyilik ve kötülük algılarını nasıl etkilediğini anlamak amacıyla sürdürdüğü bu akademik çalışması, aynı zamanda Saklıkıta Serisi’nin ortaya çıkmasına da ilham kaynağı olmuştur.

Yazar, üniversitede ayrıca pedagojik formasyon eğitimi de almış, 4 yıl okutman olarak “Eleştirel Düşünme ve Akademik Yazım” üzerine lisans dersleri vermiş, ardından 2 yıl ortaokul düzeyinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Yazdığı 7. Ve 8. Sınıflara yönelik İngilizce ders kitapları pek çok eğitim kurumunda kaynak olarak kullanılmaktadır ve hem öğretmenlerin, hem de öğrencilerin beğenisini kazanmıştır.

Diğer Aktivitelerimiz